Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu
Wielki Post PDF Drukuj Email

Kancelaria Parafialna w okresie Wielkiego Postu czynna jest we wtorek i czwartek od godz.17.45 - 18.45.

W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który ma przygotować nas do Świat Wielkanocnych. Zachęcamy naszych Parafian do udziału w Mszach św. w Środę Popielcową z błogosławieństwem popiołu i posypaniem głów wiernych o godz. 10.00, 16.00 (z udziałem dzieci), 18.00 – w kościele parafialnym. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

W każdy piątek Wielkiego Postu „Droga krzyżowa":

- godz.16.15 - z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej
- godz.17.30 - z udziałem  młodzieży z Gimnazjum i starszych (po Mszy św.)

Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w Niedziele Wielkiego Postu o godz.16.00


Na prośbę Parafian zamieszczamy pieśń wielkopostną:

Utwór "Golgoto" w wykonaniu naszego organisty - mp3 (kliknij)

 


 
Trzecia rocznica śmierci ks. Parałata Tadeusza Jaworskiego PDF Drukuj Email

 

We wtorek, 18 lutego, przypada trzecia rocznica śmierci ks. Prałata Tadeusza Jaworskiego. O godzinie 7.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłego księdza. W tym dniu brama przy kościele kolejowym będzie otwarta.

Wspomnienie o ks. Prałacie Tadeuszu Jaworskim:

Ksiądz Prałat Tadeusz Marian Jaworski - urodził się w Brześciu nad Bugiem. Ojciec miał na imię Feliks, matka Jadwiga. Ojciec pracował na kolei, brał udział w walkach z bolszewikami w 1918 r. Odznaczony został medalem przez marszałka J. Piłsudskiego. W 1939 roku Tadeusz wstąpił do Milicji Niepokalanej (Rycerstwa Niepokalanej). Wzorem dla niego był późniejszy męczennik o. Maksymilian Kolbe. Do dziś Ksiądz Kanonik z wielką troską przechowuje legitymację podpisaną przez Ojca Maksymiliana. W 1946 r. rodzina wyjechała na Ziemie Zachodnie.Po święceniach prezbiteriatu pracował w Sycowie, Wrocławiu, Gryfowie, Chmieleniu, Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu, Mieroszowie, Raciborowicach i Węglińcu gdzie przez 24 lata był proboszczem.

czytaj więcej.... 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 86