Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu
Trzecia rocznica śmierci ks. Parałata Tadeusza Jaworskiego PDF Drukuj Email

 

We wtorek, 18 lutego, przypada trzecia rocznica śmierci ks. Prałata Tadeusza Jaworskiego. O godzinie 7.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłego księdza. W tym dniu brama przy kościele kolejowym będzie otwarta.

Wspomnienie o ks. Prałacie Tadeuszu Jaworskim:

Ksiądz Prałat Tadeusz Marian Jaworski - urodził się w Brześciu nad Bugiem. Ojciec miał na imię Feliks, matka Jadwiga. Ojciec pracował na kolei, brał udział w walkach z bolszewikami w 1918 r. Odznaczony został medalem przez marszałka J. Piłsudskiego. W 1939 roku Tadeusz wstąpił do Milicji Niepokalanej (Rycerstwa Niepokalanej). Wzorem dla niego był późniejszy męczennik o. Maksymilian Kolbe. Do dziś Ksiądz Kanonik z wielką troską przechowuje legitymację podpisaną przez Ojca Maksymiliana. W 1946 r. rodzina wyjechała na Ziemie Zachodnie.Po święceniach prezbiteriatu pracował w Sycowie, Wrocławiu, Gryfowie, Chmieleniu, Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu, Mieroszowie, Raciborowicach i Węglińcu gdzie przez 24 lata był proboszczem.

czytaj więcej.... 

Więcej…
 
Rekolekcje dla narzeczonych PDF Drukuj Email

Drodzy narzeczeni, zapraszamy do udziału w rekolekcje dla narzeczonych - przygotowanie do sakramentu małżeństwa we Lwówku Śląskim w dniach 21- 23.03.2014r. (piątek - niedziela). Zgłoszenia chętnych tel. 75 - 64 - 32 - 539; 691 832539, e - mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Informujemy także, że w naszej parafii nauki dla narzeczonych rozpoczną się po Wielkanocy.

 


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 85